Комунальний заклад "Червоненський заклад дошкільної освіти ( ясла-садок) "Берізка" загального розвитку" Глеюватської сільської ради

Річний звіт директора про діяльність ЗДО

РІЧНИЙ ЗВІТ

керівника КЗ «Червоненський заклад (ясла-садок) «Берізка» загального розвитку Глеюватської сільської ради

про свою діяльність перед педагогічним колективом,

батьками та громадськістю за 2022/2023 н.р.

На виконання Національної доктрини розвитку освіти, п.3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. №55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у дошкільному навчальному закладі з в і т у ю:

В своїй роботі ЗДО керується новим Базовим компонентом дошкільної освіти,  освітньою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Використовує парціальні програми: «Казкова фізкультура» програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку; «Радість творчості» програма  художньо-естетичного розвитку  дітей  раннього та дошкільного віку; «Скарбничка моралі» програма з морального виховання дітей дошкільного віку; «Веселкова музикотерапія» програма оздоровчо-освітньої роботи з дітьми старшого дошкільного віку; «Україна - моя Батьківщина» програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку; «Грайлик» програма з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі.

Введеня в Україні військового стану позначилося на всіх сферах людського життя, особливих змін зазнала освітня галузь, зокрема дошкільна освіта: організація роботи з кадрами, підвищення кваліфікації, інформаційна та методична підтримка педагогів. Сьогодення внесло корективи в освітянське життя та незмінним лишилося те, що всі ми маємо працювати заради наших дітей, нашого майбутнього. З метою збереження життя та здоров’я учасників освітнього процесу заклад протягом року працював в змішаному форматі.

Для ефективності навчання дітей під час дистанційної освіти педагоги в своїй роботі використовували сучасні технології, працювали у відкритому інноваційно-комунікативному просторі. Заклад дошкільної освіти, має активний сайт, сторінку в мережі Facebook, Viber-чати.

Науково-методичне зростання педагогічної майстерності вихователів забезпечили такі форми методичної роботи як: система навчання елементам сомоаналізу, самоконтролю, самокорекції. Педагоги брали участь у вебінарі «Підтримка дітей та педагогів дошкілля в умовах війни», у  ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Дошкільна освіта: проблеми , пошуки, інновації», пройшли курси з надання першої домедичної допомоги.

Педагогічний колектив  упродовж кількох років працює над вирішенням проблем національно-патріотичного виховання. Виховання юних громадян нашої країни в дошкільному закладі здійснюється на засадах надбань та цінностей минулих поколінь, народознавства, етнопедагогіки, культури, традицій та історії нашої країни.

Заклад дошкільної освіти продовжує готувати дитину органічно адаптовану до життя. А це вимагає концептуального бачення розвитку всіх складових закладу. Тому роботу дошкільного навчального закладу було скоординовано на формування соціальної компетентності дітей, використання сил і засобів для підвищення загального рівня професійно-педагогічної культури педагогів.

Адміністрація закладу створює оптимальні умови для постійного професійного зростання педагогів. У поточному році атестувалися вихователі Герасименко Л.В , Копач Н.І. та отримали педагогічне звання «вихователь-методист».

Управлінські дії та рішення директора закладу дошкільної освіти у поточному році були спрямовані здебільшого на забезпечення працездатності колективу для виконання річних завдань.

Працівники закладу активно займалися волонтерською діяльністю:готували захисникам їжу, консервування, збирали та фасували гуманітарну допомогу, виготовляли обереги.

Постійно перевіряється стан охорони праці та безпеки життєдіяльності, виконання санітарних та протипожежних норм, медичного обслуговування.

В 2023 році в закладі за кошти міського бюджету було облаштовано найпростіше укриття на 35 осіб.

Фінансово-господарська діяльність закладу дошкільної освіти здійснюється згідно з кошторисом на рік.

В закладі дошкільної освіти працюють кваліфіковані педагогічні кадри: з І кваліфікаційною категорією – 1 чол., спеціаліст -1, керівник музичний, молодший бакалавр - 4, мають звання «вихователь-методист» - 3 чол. В педагогічному колективіпанує оптимістичний настрій та доброзичливий клімат. Відділ освіти Глеюватської ОТГ приділяє увагу моральному та матеріальному стимулюванню педагогічних працівників.

Спільно з педагогами та батьківською громадськістю вирішуємо навчально-виховні, господарські та інші питання , що виникають в процесі діяльності закладу дошкільної освіти. Всі звернення батьків, працівників з пропозиціями, побажаннями щодо роботи закладу адміністрація не залишає без уваги, завжди реагує оперативно, дотримуючись принципів взаємоповаги та позитивної мотивації.

Оцінюючи результати досягнень закладу дошкільної можна зробити висновок: у закладі сформовано цілісний освітній простір, в якому дітям надають якісні освітні послуги, піклуються про життя та здоров’я, емоційне благополуччя кожної особистості.

За підсумками роботи колективу упродовж навчального року можна зазначити, що поставлені завдання в цілому виконано, а проведена робота може бути оцінена задовільно.